Edwin Lydén oljemålning
Klubbat för:
4 200 EUR
Utropspris
2 500 EUR
EDWIN LYDÉN (1879-1956) "Människan", signerad samt märkt No 115, olja på duk, 62x48 cm
Utställningar: Tammerfors konstmuseum 1.6-10.9 1989, Wäinö Aaltonens museum 11.6-19.9 2004, Södra Karelens museum 29.9-28.11 2004
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
626931
2019-04-15