Sam Vanni gouache

Sam Vanni gouache
Sam Vanni gouache
Sam Vanni gouache
Sam Vanni gouache
Sam Vanni gouache
Sam Vanni gouache
Sam Vanni gouache
Sam Vanni gouache

Klubbat för:

20 000 EUR

Utropspris

3 000 EUR

SAM VANNI (1906-1992) "Flicka och cykel", signerad samt daterad -48, gouache, 59x39 cm

Utställningar: Helsingfors konsthall Sam Vanni Retrospektiv utställning 4.11-26.11 1978, Helsingfors stadsmuseum 4.6-31.8 1997

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Färgbortfall

626944

2019-04-15