Sam Vanni gouache
Klubbat för:
20 000 EUR
Utropspris
3 000 EUR
SAM VANNI (1906-1992) "Flicka och cykel", signerad samt daterad -48, gouache, 59x39 cm
Utställningar: Helsingfors konsthall Sam Vanni Retrospektiv utställning 4.11-26.11 1978, Helsingfors stadsmuseum 4.6-31.8 1997
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Färgbortfall
626944
2019-04-15