Speldosa 1800-tal

Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

SPELDOSA, cylindermodell, 1800-talets slut, möjligen Schweiz, spelverk i mässing, mahognyfanerat schatull, locket med intarsia, höjd ca 25, 58x25 cm

Kuntoraportti

Fanerbortfall och ytskador, mässing med smärre korrosion

626949

Päivämäärä:

2019-03-22