Speldosa 1800-tal
Klubbat för:
1 300 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
SPELDOSA, cylindermodell, 1800-talets slut, möjligen Schweiz, spelverk i mässing, mahognyfanerat schatull, locket med intarsia, höjd ca 25, 58x25 cm
Kuntoraportti
Fanerbortfall och ytskador, mässing med smärre korrosion
626949
Päivämäärä:
2019-03-22