Trädgårdsskulptur

Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

TRÄDGÅRDSSKULPTUR i form av Venus, 1900-talets första hälft, betong, höjd ca 134 cm

PROVENIENS: Familjen Giertz sedan 1979, innan dess herresäte utanför Milano

Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour

Väderbiten och mossbelupen, nagg

626985

2019-03-23