Eero Aarnio pastillstol

Eero Aarnio pastillstol
Eero Aarnio pastillstol
Eero Aarnio pastillstol
Eero Aarnio pastillstol
Eero Aarnio pastillstol
Eero Aarnio pastillstol

Klubbat för:

500 EUR

Utropspris

400 EUR

EERO AARNIO, stol, "Pastilli", formgiven 1968 för Asko,
gul glasfiber, diameter 94 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Ställvis fläckar samt slitage.

627002

2019-04-15