Alvar Aalto serveringsvagn 901
Klubbat för:
720 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, serveringsvagn, modell 901, märkt "Orginal Alvar Aalto Design Artek made in Finland 11/20", 1900-talets slut, lackad björk, svart handtag, vita hjul, hyllplan, längd 90 cm, bredd 50 cm, höjd 56 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Smärre åldersrelaterat slitage.
627015
2019-04-15