Alvar Aalto sidobord modell 915

Klubbat för:

3 200 EUR

Utropspris

800 EUR

ALVAR AALTO, bord, modell 915, formgivet 1932, laminerad flam-björkfaner och björk, 51,5 x 60 cm, höjd 59,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Åldersrelaterat slitage, torrsprickor

627026

2019-04-15