Paavo Tynell golvlampa K10-10
Klubbat för:
4 400 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, golvlampa, modell K10-10, Idman, 1950-tal, vit metall med genombruten skärm, skaft med lindad rotting, tillverkarens stämpel, höjd 150 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Åldersrelaterat slitage
627038
2019-04-15