Alvar Aalto golvlampa modell A811
Klubbat för:
700 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A811, Artek 1900-talets slut, skärm med vitmålade lameller i metall, delar i mässing, skaft och fotplatta läderbeklädda, höjd 161 cm.
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Smärre bruksslitage
627053
2019-04-15