Alvar Aalto golvlampa modell A811

Klubbat för:

700 EUR

800 EUR

ALVAR AALTO, golvlampa, modell A811, Artek 1900-talets slut, skärm med vitmålade lameller i metall, delar i mässing, skaft och fotplatta läderbeklädda, höjd 161 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Smärre bruksslitage

627053

2019-04-15