Salongsgrupp i nyrokoko tillverkad i valnöt
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALONGSGRUPP, 8 dlr, nyrokoko, 1900-talets första hälft, mahogny, skuren dekor, bestående av: 1 soffa resorstoppad samt djuphäftad rygg, 6 stolar, resorstoppade, 1 salongsbord med rotfanér, sitthöjd stolar samt ca 45, bord höjd ca 77, 110x72 cm
Bakre ben på soffa med skada och lagning, bord med fuktskador, nött faner på stolar, mindre stötmärken förekommer kring ben, äldre maskhål på soffa
627072
2019-03-26