Salongsgrupp i nyrokoko tillverkad i valnöt

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALONGSGRUPP, 8 dlr, nyrokoko, 1900-talets första hälft, mahogny, skuren dekor, bestående av: 1 soffa resorstoppad samt djuphäftad rygg, 6 stolar, resorstoppade, 1 salongsbord med rotfanér, sitthöjd stolar samt ca 45, bord höjd ca 77, 110x72 cm

Bakre ben på soffa med skada och lagning, bord med fuktskador, nött faner på stolar, mindre stötmärken förekommer kring ben, äldre maskhål på soffa

627072

2019-03-26