Brickbord av Jens Harald Quistgaard, Källemo

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

JENS HARALD QUISTGAARD, Källemo,1950/60-tal, brickbord, massiv teak, löstagbar samt vändbar skiva/bricka med en slät och en konkav sida, kvadrat skiva, stämplat Made In Sweden, höjd 46, diameter 62x62 cm

Bruksslitage, mindre repor på skiva samt stötmärken kring ben, lagning på undersidan

627123

2019-03-27