Statyett
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STATYETT, Grand tour souvenir i form av Atlas, 1800/1900-tal, patinerad brons, sockel i vit marmor samt siena, klotet i antico giallo, höjd ca 27 cm
Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour
Lagning på sockelns fundament, nagg slitage
627146
2019-03-23