Statyett

Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STATYETT, Grand tour souvenir i form av Atlas, 1800/1900-tal, patinerad brons, sockel i vit marmor samt siena, klotet i antico giallo, höjd ca 27 cm

Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour

Lagning på sockelns fundament, nagg slitage

627146

2019-03-23