Byster

Byster
Byster
Byster
Byster
Byster
Byster
Byster
Byster
Byster
Byster
Byster
Byster

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BYSTER, Grand tour souvenirer, 2 st, i form av Homeros och Sokrates, 1900-talets första hälft, brons, den ena med mörk patinering, socklar i marmor, den mindre med rosso levanto, vit marmor och breccia, höjd ca 14 respektive 17 cm

Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour

Slitage, nagg

627149

2019-03-23