Tallrikar Kina
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 8 st, Kina, varav 1 st djup tallrik med underblåglasyr, 1700-tal och 7 st med olika polykroma motiv från Kanton, 1800-tal, diameter 20-23 cm.
Åldersrelaterat slitage med enstaka nagg och visst glasyr- och färgbortfall.
627184
2019-03-30