Dekorornament 1800-tal

Dekorornament 1800-tal
Dekorornament 1800-tal
Dekorornament 1800-tal
Dekorornament 1800-tal
Dekorornament 1800-tal
Dekorornament 1800-tal
Dekorornament 1800-tal
Dekorornament 1800-tal

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

DEKORORNAMENT, 1 par, 1800-tal, empire, föreställande stiliserade fabeldjur s ka psychopomper, förgylld och bronserad träskuren dekor, höjd ca 54 cm

Torrsprickor, senare bronsering med spår av underliggande polerat guld

627202

2019-03-23