Jörgen Stening skulptur

Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur
Jörgen Stening skulptur

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JÖRGEN STENING (född 1943), "Övergreppet", skulptur, patinerad brons på järn sockel, ej signerad, höjd (inkl sockeln) ca 162 cm

Slitage, rost, anlöpning, ställvis några mindre hål pga rost

627205

2019-03-26