Byrå gustaviansk
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, furu, 1800-talets början, gustaviansk provins, 3 lådor, marmorerad skiva, dekor av kannelyr, bemålad i ljusgrått, beslag i mässing, höjd ca 80, 120x50 cm
Slitage, skivan samt sidan med pricka, slitage, delvis senare bemålning
627207
2019-03-23