Wilhelm Kåge Argenta
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960), "Argenta", mindre skålar, vaser, 8 dlr., stengods, för Gustavsberg, grön glasyr, dekor i silver av trebladskvistar, höjd upp till 10 cm, diameter 4-15 cm
Viss krackelyr, smärre slitage
627275
2019-03-26