Romersk glas

Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GLASKÄRL, romerskt, ca 0-400, höjd ca 8 cm

Proveniens: Inköpt i Grekland och Libanon och hemfört till Sverige på 1960-talet

Jordfynd,

627294

2019-03-23