Alvar Aalto stolar modell 65

Alvar Aalto stolar modell 65
Alvar Aalto stolar modell 65
Alvar Aalto stolar modell 65
Alvar Aalto stolar modell 65
Alvar Aalto stolar modell 65
Alvar Aalto stolar modell 65

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

300 EUR

ALVAR AALTO, två stolar, modell 65, formgiven 1935, målad i rött och svart, höjd 66 cm, bredd 35 cm, sitthöjd 33,5 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Ommålad, åldersrelaterat slitage

627307

2019-06-11