John Bauer träsnitt

John Bauer träsnitt
John Bauer träsnitt
John Bauer träsnitt
John Bauer träsnitt
John Bauer träsnitt
John Bauer träsnitt

Klubbat för:

8 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

JOHN BAUER (1882-1918): Två troll, blyertssignerad och daterad Johan Bauer 1913, träsnitt, bladmått ca 17,5-21 cm

HISTORIK: Avbildad i "boken om Bauer"

Zustandsbeschreibung

Veck

627329

2019-03-26