Edwin Lydén akvarell

Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell
Edwin Lydén akvarell

Klubbat för:

12 000 EUR

Utropspris

1 000 EUR

EDWIN LYDÉN (1879-1956) "Notturno/66", signerad samt daterad 1925, akvarell, 22x30 cm

Utställningar: Wäinö Aaltonens museum 11.6-19.9 2004, Södra Karelens museum 29.9-28.11 2004

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

627331

2019-04-15