Bordsur empire

Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

BORDSPENDYL, empire, urtavlan signerad Dahlström Stockholm (Israel D. verksam 1792-1829), förgyllt och svartpatinerat trä, senare sockel, höjd ca 30 cm, nyckel finns, höjd ca 27, samt 31x9,5 cm

Zustandsbeschreibung

Saknar dekoren ovanför själva uret, renoverad och kompletterad, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

627332

2019-04-01