Kauko Lehtinen oljemålning

Kauko Lehtinen oljemålning
Kauko Lehtinen oljemålning
Kauko Lehtinen oljemålning
Kauko Lehtinen oljemålning
Kauko Lehtinen oljemålning
Kauko Lehtinen oljemålning
Kauko Lehtinen oljemålning
Kauko Lehtinen oljemålning

Klubbat för:

2 600 EUR

Utropspris

3 000 EUR

KAUKO LEHTINEN (1925-2012) Ansikte mot vit bakgrund, signerad samt daterad -85, olja på duk, 46x38 cm

Utställningar: Åbo konstmuseum 7.4-28.5 1995, Wäinö Aaltonens museum 10.10 2008-18.1 2009

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

627349

2019-04-15