Edvin Öhrström glasskulptur

Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur

Klubbat för:

5 000 SEK

Arviointi

7 000 SEK

Kuvaus

EDVIN ÖHRSTRÖM, skulptur, Orrefors 1950-tal, gjuten klar glasmassa i form av kvinnoansikte i profil. Gåvoinskription "Till Bror(Marklund) 3/12 1957 Edvin Brita". höjd ca 45 cm, inklusive träsockel.

Kuntoraportti

Smärre slitage

627411

Päivämäärä:

2019-03-26