Albert Engström blandteknik
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALBERT ENGSTRÖM (1869-1940): "Vision", signerad och daterad Albert Engström 1875-1882, blandteknik på papper, bildmått ca 16x19,5 cm atergo med text "alberto ofta upprepade dröm: Han vandrade på sina egna inälvor upp mot solen - för att tända ett ljus"
627438
2019-03-23