Karusellhäst
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
4 500 SEK
KARUSELLHÄST, skulpterat och polykromt bemålat trä, skuret ansikte på hästens bak, 1900-talets första hälft, höjd 135, bottenplattans längd 125
åldersrelaterat slitage, delvis kompletterad, flagnad färg
627439
2019-03-26