Karusellhäst

Karusellhäst
Karusellhäst
Karusellhäst
Karusellhäst
Karusellhäst
Karusellhäst
Karusellhäst
Karusellhäst
Karusellhäst
Karusellhäst

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

4 500 SEK

KARUSELLHÄST, skulpterat och polykromt bemålat trä, skuret ansikte på hästens bak, 1900-talets första hälft, höjd 135, bottenplattans längd 125

åldersrelaterat slitage, delvis kompletterad, flagnad färg

627439

2019-03-26