Sköld
Vollendet
2019-03-27
627514
| Höchstes Gebot | 2 000 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
SKÖLD, 1900-talets första hälft, "Tors strid med jättarna" (efter M E Winges målning), i gjutningen märkt G E samt 1890, patinerad brons, ca 70x50 cm
Smärre slitage