Skrivmaskin Hammond
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HAMMOND, skrivmaskin, USA, 1900-talets början, i huv, svenskt/ryskt tangentbord med medföljande instruktioner för "Scandinavian and Russian type shuttles" serienummer AL 226438, höjd ca 20, 35x35 cm,
Bruksslitage, SAV garanterar inte funktionen
627718
2019-03-26