Salongsbord 1900-tal
2019-03-26
627722
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SALONGSBORD, 1900-talets början, Louis XVI-stil, fanérat olika träslag, beslag i patinerad mässing, skiva i marmor, 1 låda med draghandtag i sarg, emaljplatta med dekor av amoriner på lådfronten, höjd 77, 60x39 cm
slitage, repor, märken