Lars Petter Sjöström gouache
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LARS PETTER SJÖSTRÖM (1820-1896): fartygsporträtt av svenska skonertern "Johan" från fiskebäckskihl, C. bruce" signerad och daterad LP Sjöström, 1868, gouache, mått ca 40x55 cm
Ingår i temaauktionen Nautica
Ej examinerad ur ram
627747
2019-04-07