Schatull Japan

Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan
Schatull Japan

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SCHATULL, lackarbete, Japan, omkring år 1900, med askar i etage samt två flaskor i tenn, dekor av krysantemum i guld, med hänkel, höjd ca 31, 30x19 cm

Slitage, sprickor, flaskorna med flertalet stötskador

627773

2019-03-27