Aalto-blommans del 4 av Alvar Aalto

Klubbat för:

1 600 EUR

Utropspris

800 EUR

ALVAR AALTO, skål, "Aalto-blomman" del 4, signerad Alvar Aalto - Karhula No 25, 1930-/40-tal, gulbrunt glas blåst i träform, höjd 15,6 cm, bredd 15 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Skada på övre kanten

627797

2019-04-15