Aalto-blommans del 4 av Alvar Aalto
Klubbat för:
1 600 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, skål, "Aalto-blomman" del 4, signerad Alvar Aalto - Karhula No 25, 1930-/40-tal, gulbrunt glas blåst i träform, höjd 15,6 cm, bredd 15 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Skada på övre kanten
627797
2019-04-15