Aalto-blommans del 1 av Alvar Aalto

Klubbat för:

1 800 EUR

Utropspris

600 EUR

ALVAR AALTO, fat, "Aalto-blomman" del 1, Karhula/Iittala 1930-/40-tal, klart glas blåst i träform, bredd 39,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Litet kantnagg.

627869

2019-04-15