Glasfat av Alvar Aalto

Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto

Klubbat för:

5 200 EUR

Utropspris

4 000 EUR

ALVAR AALTO, skål, Savoy, Karhula, sent 1930-tal, Finland, mörkgrönt glas, blåst i träform, bredd 38,5 cm, höjd 5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

627879

2019-04-15