Klubbat för:
2 500 EUR
1 000 EUR
ALVAR AALTO, skål, Karhula/Iittala 1930-/40-tal, Finland, gråtonat klart glas, blåst i träform, bredd 38,5 cm, höjd 8 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
627892
2019-04-15