Vas modell 3581 av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

3 000 EUR

Utropspris

1 200 EUR

TAPIO WIRKKALA, vas, model 3581, signerad Tapio Wirkkala Iittala -56, i halvform formad klar kristall, slipad och polerad, höjd 22 cm, bredd 8,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

627900

2019-04-15