Alvar Aalto

Alvar Aalto
Alvar Aalto
Alvar Aalto
Alvar Aalto
Alvar Aalto
Alvar Aalto
Alvar Aalto
Alvar Aalto
Alvar Aalto
Alvar Aalto

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ALVAR AALTO, skärmvägg, modell 100, Artek, Finland, 1900-talets mitt , formgiven 1935-36, fururibbor, höjd 150, längd 200 cm

Bruksslitage

627951

2019-03-27