Christineholm Solros matservis
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHRISTINEHOLM, "Solros", matservis, 35 dlr., porslin, 1900-talets slut, bestående av: 6 flata mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 2 uppläggningsfat, skål, 5 muggar, såssnipa med underfat, form samt terrin, mattallrikens diameter ca 26 cm
Slitage
627962
2019-03-27