P G Thelander etsning, serigrafi och träsnitt

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

P G THELANDER (född 1936): Paradis III, signerad PG Thelander och dedikerad till Kalle H, etsning, serigrafi och träsnitt, Bon à tirer, 70x54 cm

PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm

LITTERATUR
Karl Haskel, P G Thelander Grafik 1958-1996, Trelleborg 1996, H.227

627972

2019-04-04