Jättes vagga glasskulptur av Timo Sarpaneva
2019-04-15
628002
| Klubbat belopp | 680 EUR |
| Utropspris | 400 EUR |
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Jättes vagga", modell 3157, signerad Timo Sarpaneva Iittala, ca 1960, Finand, sandblästrad och polerad med syra, bredd 25,5 cm, höjd 5,5 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg