Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Klubbat för:
1 900 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, skål, "Fjäder", modell 3369, signerad Tapio Wirkkla, Iittala -56, friblåst och formad kristall, kamslipad, längd 44,5 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Litet kantnagg
628005
2019-04-15