Fjäderskål av Tapio Wirkkala

Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

1 900 EUR

Utropspris

1 000 EUR

TAPIO WIRKKALA, skål, "Fjäder", modell 3369, signerad Tapio Wirkkla, Iittala -56, friblåst och formad kristall, kamslipad, längd 44,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Litet kantnagg

628005

2019-04-15