Maurice Estève färgetsning med akvatint

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

7 000 SEK

MAURICE ESTÈVE (Frankrike, 1904-2001): "Rue Monsieur le Prince" färgetsning med akvatint, tryckt av Jean Signovert, Paris, signerad och numrerad Estève 11/75, ca 27x 39,5 cm

LITTERATUR: Prudhomme-Esteve & Moestrup 126

628142

2019-03-31