Maurice Estève färgetsning med akvatint
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
7 000 SEK
MAURICE ESTÈVE (Frankrike, 1904-2001): "Rue Monsieur le Prince" färgetsning med akvatint, tryckt av Jean Signovert, Paris, signerad och numrerad Estève 11/75, ca 27x 39,5 cm
LITTERATUR: Prudhomme-Esteve & Moestrup 126
628142
2019-03-31