Bordssurtout

Bordssurtout
Bordssurtout
Bordssurtout
Bordssurtout
Bordssurtout
Bordssurtout

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BORDSSURTOUT, 1800-talets första hälft, med 4 flaskorm, ställ i mahogny, svärtade kolonner, intarsiadekor, flaskor med slipa dekor samt med silverfattningar stämplade 1826, längd ca 23 cm

En flaska med skada samt saknar fattning, ställ med skador

628306

2019-03-30