Märkduk

Märkduk
Märkduk
Märkduk
Märkduk

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MÄRKDUK, daterad 1737, motiv med bl a kvinnlig figur, djur samt ymnighetshorn, daterad 1737 omgivet av lagerkrans och adlig krona, samt monogramet B E H, enligt äldre påskrift på baksidan så står monogramet B E Hierta, (av den adliga ätten) ca 30x32 cm

Några hål, slitage, blekning

628325

2019-03-28