Bambu av Tapio Wirkkala

Bambu av Tapio Wirkkala
Bambu av Tapio Wirkkala
Bambu av Tapio Wirkkala
Bambu av Tapio Wirkkala
Bambu av Tapio Wirkkala
Bambu av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

240 EUR

Utropspris

300 EUR

TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3534 "Bambu", signerad Tapio Wirkkala Iittala, 1950/60-tal, formblåst kristall, kamslipad, höjd 11,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

628333

2019-04-15