Dekorelement Jämtland rokoko 1700-tal
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DEKORELEMENT, trä, Jämtland, 1700-talets mitt, rokoko, Johan Edler den äldres art (1734-1797), skuren dekor av akantus samt musselformation, bronserad, monterad på träsockel, höjd ca 62 cm
Senare sockel, förstärkt, slitage, senare bronsering, lagningar
628366
2019-03-29